Opis
REALME GT 8 Pro RMX5210 Urban Blue 16/512GB mobilni telefon
Osnovne karakteristike
| Tip | Smartphone (pametni telefon) |
| SIM kartice | 2 (Dual SIM) |
| Format SIM kartice | Nano-SIM |
| Oblik | Monoblok |
Mobilna mreža
| GSM mreža | 850MHz, 900MHz, 1.800MHz, 1.900MHz |
| Protokoli | 5G |
Ekran
| Veličina ekrana | 6.79 inča |
| Rezolucija ekrana | 3.136 x 1.440 |
| Format rezolucije | Quad HD+ |
| Tip ekrana | AMOLED |
| Gustina piksela | 508ppi |
| Paleta boja | 1.07 milijardi |
| Zaštita | Corning Gorilla Glass 7i |
| Ostalo | 144Hz, 7.000 nits (peak brightness) |
Softver
| Operativni sistem | Realme UI 7.0 |
| Programi / Ekskluzivne aplikacije / Servisi | Google Play Store |
Čipset
| Procesor | Snapdragon 8 Elite |
| Broj jezgara | 8 |
| Radni takt procesora | 4.6GHz |
| RAM memorija | 16GB |
| Grafički procesor | Adreno 840 |
Memorija
| Unutrašnja memorija | 512GB |
Kamera
| Rezolucija zadnje kamere | 200MP + 50MP + 50MP |
| Video rezolucija zadnje kamere | 8K@30fps |
| Ostale osobine zadnje kamere | Timelapse, Slow motion recording, Dolby Video |
Prednja kamera
| Rezolucija prednje kamere | 32MP |
| Video rezolucija prednje kamere | 4K@30/60fps |
Povezivost
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 |
| Bluetooth verzija | 6.0 |
| NFC (Near Field Communication) | Da |
| Priključci | USB Tip C |
Audio
| Zvučnici | Da |
Ostale karakteristike
| GPS navigacija | GLONASS, GALILEO, QZSS, BeiDou, NavIC, GPS (L1+L5) |
| Senzori | Akcelerometar, Žiroskop, Senzor otisaka prstiju, Senzor ambijentalnog osvetljenja, Senzor blizine, Hall senzor, E-kompas, Infrared, Senzor Spektra |
| Dodatne funkcije | IP69 |
Baterija
| Kapacitet | 7.000mAh |
| Ostalo | Brzo punjenje baterije 120W, Bežično punjenje 50W |
Fizičke karakteristike
| Dimenzije | 161.8mm x 76.87mm x 8.2mm |
| Masa | 214g |
| Boja | Plava |
| Opis boje | Urban Blue |
Reklamacioni period
| Reklamacioni period | 24 meseca |
